11 czerwca 2024

Miasto Wnętrz

Blog o tematyce wystroju wnętrz

5 najlepszych modeli łóżek do pokoju dziecka

5 najlepszych modeli łóżek do pokoju dziecka

Każde dziecko marzy o pokoju urządzonym zgodnie ze swoimi zainteresowaniami, upodobaniami i kolorami. Dziewczynki preferują jaśniejsze tonacje, nieco bardziej pastelowe, chłopcy natomiast na ogół wolą pokój w mocniejszych barwach. Bez względu czy urządzamy pokój dla przedszkolaka czy nastolatka powinien stanowić przestrzeń, w której dziecko chętnie spędza czas, ma przystosowane miejsce do nauki i zabawy oraz strefę sypialnianą. Łóżko, biurko i szafa to trzy podstawowe meble w pokoju dziecka. Łóżko jest również jednym z mebli, które nadają wnętrzu charakter. Jakie więc wybrać łóżko do pokoju dziecka.

Łóżko domek w stylu skandynawskim

Jednym z najpopularniejszych trendów wnętrzarskich ostatnich lat jest styl skandynawskim, w którym króluje oszczędność formy i materiałów. Styl skandynawski to na ogół jasne przestrzenie z mocniejszym akcentem, głównie bardzo blisko natury, dlatego możemy tu spotkać drewno, skórę i naturalne tkaniny w tym wełnę, bawełnę i len. To właśnie z krajów nordyckich dotarły do nas bardzo proste w swej formie lóżko w kształcie domku. Od zwykłego drewnianego łóżka dziecięcego różni się stelażem, na kształt domku. Jeśli zawiesimy na domku materiał lub koc powstanie „tajna baza” idealna do zabawy.

Łóżko piętrowe dla rodzeństwa

Jeśli mamy dwoje lub więcej dzieci i ograniczoną przestrzeń warto postawić na łóżko piętrowe. Daje nam to możliwość wydzielenia strefy sypialnej i idealnej okazji do zabawy. Jak sięgniemy w pamięci, zapewne każdy z nas marzył o posiadaniu takiego łóżka. Możemy się więc spodziewać małych kłótni kto będzie spał na górze, a kto na dole. Przy wyborze łóżka piętrowego należy zwrócić szczególną uwagę na zabezpieczenia, tak by śpiące lub bawiące się dzieci nie zdobiły sobie krzywdy.

Antresola ze zjeżdżalnią

Wyższe mieszkania mają ten plus, że możemy wykorzystać przestrzeń do zbudowania antresoli z łóżkiem. Na górze, wydzielamy zatem sypialnie, a na dole w zależności od naszej kreatywności i potrzeb ustawiamy biurko, robimy szafę lub kanapę ze stoliczkiem dla gości. Dla młodszych dzieci niesamowitą atrakcją będzie zjeżdżalnia z góry łóżka. Znalezienie idealnie dopasowanego łóżka z antresolą może być problematyczne, dlatego tego typu zabudowę najlepiej zlecić fachowcowi. Aby mieć pewność, że mebel spełni nasze oczekiwania, warto pokusić się również o projekt architekta wnętrz. Projekt plus wykonanie wiąże się ze sporymi kosztami, dlatego jeśli zdecydujemy się na ten pomysł, a braknie nam funduszy, możemy rozważyć szybki kredyt, który pozwoli zrealizować ten cel.

Rozsuwane dla gości

Dobrym pomysłem na zaoszczędzenie przestrzeni jest zakup łóżka rozsuwanego. Możemy wyróżnić dwa typy łóżek rozsuwanych. Pierwszy to taki, w którym materace po rozsunięciu są na tym samym poziomie, tworząc jedno duże łóżko. Drugim typem jest łóżko z dwoma materacami, z których jeden materac chowa się do skrzyni łóżka.

Metalowe łóżko jak dla księżniczki

Ciekawym wyborem szczególnie dla dziewczynki są kute łóżka metalowe, ozdobione poduchami. Takie łóżko idealnie sprawdzi się w pokoju nastolatki, nadając wnętrzu romantycznego charakteru. Aby spotęgować wrażenie tajemniczości, możemy nad łóżkiem umieścić moskitierę z tiulu. Na rynku dostępne są moskitiery o różnych kolorach i różnej długości, które możemy dopasować według swoich preferencji.

Dobry materac to podstawa

Myśląc o jak najlepszym śnie naszej pociechy, warto zwrócić uwagę na materac, jaki kupujemy dla dziecka. Materace dziecięce różnią się od materacy dla dorosłych i młodzieży przede wszystkim twardością. Dzieci nie powinny spać na tak twardych materacach jak dorośli.