You are here: Home > Black Red White, BRW, Co na podlogę?, Wystrój wnętrz > Dywan ciągle aktualny?

Dywan ciągle aktualny?

Jaki dywan kupić?

 

Dziś odchodzi się od zasłaniania całej podłogi dywanem. Dywan w salonie jeśli już, to służy do wyznaczenia np. kącika telewizyjnego, dziecięcego lub wypoczynkowego. Musi współgrać z  całym wystrojem salonu. Dywan do salonu posiadający dużo wzorów i kolorów będzie zapewne mocnym akcentem, który wyróżni się w salonie i na pewno nie stopi się z tłem. Aranżacja salonu z dywanem podkreślającym pewną przestrzeń na pewno będzie ciekawa. Zanim zdecydujemy, jaki dywan wybrać, warto pozyskać choć podstawową wiedzę na temat dywanów, a możliwości wyboru jest naprawdę cale mnóstwo.

Na co zwrócić uwagę?

Oglądając dywan warto zwrócić uwagę na jego metkę, zwłaszcza, że sprzedawcy nie zawsze umieją udzielić wystarczających wypowiedzi w tym zakresie. Ważna jest gęstość runa dywanu, a określa ją liczba punktów na metr kwadratowy. Można powiedzieć, że jest „rozdzielczość” dywanu i tak jak w przypadku zdjęć, im większa, tym lepiej. Czym się kierować? Otóż 150 tys. punktów na metr to  minimum, jakie dywan powinien posiadać, a 500 tys. oznacza dobrą jakość. Wyjątkiem od tej reguły są „kudłate” dywany. Grube włosy nie pozwalają na duże zagęszczenie. W przypadku takich dywanów wystarczy nieco powyżej 50 tys. punktów.

W przypadku dywanu ważna jest też inna wartość – waga na 1 m2.. Im więcej, tym lepiej, a minimum, jakie dywan powinien posiadać, to zwykle ok. 2,4 kg/m2.

Tags: , , , , ,

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Twitter
  • RSS

Comments are closed.