12 czerwca 2024

Miasto Wnętrz

Blog o tematyce wystroju wnętrz

Firanki – ozdoba czy kicz?

Firany ciągle modne?

Czy w oknach powinny wisieć firany? Zdania są podzielone, jedni uważają, że tak, a inni uważają że nie. Starsze pokolenie zawsze wieszało firanki, bo tak wypadało. Ludzie starszej daty nie wyobrażali sobie żeby było inaczej. Wyobrażali sobie, że jeśli firan i zasłon nie powieszą, to sąsiedzi do okien będą zaglądać.
Są też przeciwnicy firan. Nie wieszają ich, ponieważ uważają, że jest to staroświeckie i brak firan w domu wcale nie oznacza, że jest mniej przytulniej. Jak zwykle wszystko jest kwestią gustu.
Trzeba sobie zdać sprawę z jednego. Firany w ostatnich latach zmieniły swoją funkcję. Kiedyś tylko zasłaniały okna, a teraz przede wszystkim są dekoracją. Dzięki nowoczesnym kreacjom i materiałom powstało wiele pomysłów na design okna, niezależnie od tego czy chodzi o okna kuchenn, czy pokojowe.

Jakie firany nowoczesne?
Dziś kolory odróżniają współczesne firanki od dawnych. Pomysłowość sprawi, że możesz ze swojego pokoju stworzyć słoneczne wnętrze, albo sprawić, że utonie ono w kolorach tęczy. Połączenie żółtych firanek z brązowozłotymi zasłonami sprawi, że w pomieszczeniu zrobi się wyjątkowo ciepło. Jeśli wybierzemy kilka szali organzy w różnych odcieniach jednego koloru, a powstanie pełen kolorów salonik czy kuchnia. Firany nie wyszły z mody tylko zmieniła się moda na kompozycje okienne. Jedno jest pewne – mamy dziś duże pole do popisu, jeśli chodzi o aranżację okien.

Trafiłes na tę stronę szukając:

  • https://miastownetrzbrw pl/firanki-ozdoba-czy-kicz/