28 maja 2023

Miasto Wnętrz

Blog o tematyce wystroju wnętrz

Jakie zalety posiadają meble stylizowane na antyki?

Fanatycy antyków

019603161

 Są tacy, którzy uważają, że meble stylizowane to kicz, że tak naprawdę to tania podróbka antyki. Fakt, że meble stylizowane często traktowane są po macoszemu. Fanatycy antyków uważają, że lepiej zdecydować się na

pochodzący sprzed wielu dziesięcioleci antyk, niż wybierać jego współczesną replikę. W niektórych kategoriach stylizowane sprzęty mają przewagę nad antycznymi.

Kolekcja Orland i Stylius

Decydując się na zakup mebla stylizowanego jedno jest pewne – nie musimy się obawiać że, ktoś nas oszukał lub celowo zostaliśmy przez sprzedawcę wprowadzeni w błąd, co do pochodzenia mebla lub daty jego powstania. Mogło by to mieć miejsce w przypadku kupienia jakiegoś antycznego mebla. Kupując mebel zaledwie stylizowany, od początku mamy świadomość, że kupujemy mniej lub bardziej udaną replikę, która została wyprodukowana niedawno i jest nowa.To co wyróżnia meble stylizowane na tle antyków to to, że posiadają dość korzystną cenę w porównaniu z prawdziwymi lub uchodzącymi za takie antyki.

Zawsze ta cena będzie oczywiście trochę wyższa od tej, po jakiej można kupić prostsze meble.Suma sumarą, zakup taki nie uderzy nas tak bardzo po kieszeni. Ktoś mógłby pomyśleć, że korzystniejsza cena mebli stylizowanych na antyki świadczy o ich gorszej jakości. Nic bardziej mylnego. Niższa cena za meble stylizowane nie oznacza, że stylizowane sprzęty są gorszej jakości lecz to, że zakup antyków to trudniejsza transakcja z uwagi na trudną ich dostępność.