15 czerwca 2024

Miasto Wnętrz

Blog o tematyce wystroju wnętrz

Kuchnia angielska

Kuchnia angielska z czego słynie?

 

kuchnia1Nie ma w niej wielu specjałów, ale jest dość wysmakowana pod względem wyposażenia. Rustykalna, ale przytulna, a do tego jasna i elegancka. Można powiedzieć, że ma wyjątkową duszę i przyjazny charakter. Aranżacja kuchni w stylu dawnej Anglii to kwintesencja tamtejszej gościnności, pomieszczenia emanujące ciepłem. Kuchnia angielska to pomieszczenia, wprost wymarzone dla domatorów.

Typowa kuchnia angielska to pastelowe barwy, delikatne, kwiatowe desenie, kraciasta tapicerka na siedziskach, biała zabudowa o frezowanych frontach i porcelanowych uchwytach. Dość charakterystyczne są również otwarte półki, na których zwykle stoi dekoracyjna porcelana. Taka aranżacja kuchni stanowi doskonałe uzupełnienie swojskiej, rodzinnej aury.

 

Kuchnia w stylu angielskim: wachlarz nobliwych barw

W kuchni angielskiej stosowane  barwy są na ogół bezpieczne, nie rzucające się w oczy, w pastelowych odcieniach. Ich zachowawczy charakter wynika przede wszystkich z ciepłych odcieni. Króluje złamana biel, która obowiązkowo pojawia się na zabudowie. Tłem dla niej są na ogół beżowe, jasnożółte czy seledynowe ściany pokryte niewielkimi płytkami lub tapetą, pastelowe zasłonki w oknach czy deski na podłodze. Blaty wykonane z drewna lub kamienia są zwykle w kolorze brązu, beżu, écru lub wanilii. Ciemne detale ożywiają aranżację kuchni, ale nie ma ich  na ogół zbyt wiele.