17 czerwca 2024

Miasto Wnętrz

Blog o tematyce wystroju wnętrz

Panele podłogowe

Panele – jakie wybrać?

 

PanelePanele podłogowe pasują zarówno do nowoczesnych, jak i tych bardziej klasycznych wnętrz. Coraz częściej decydujemy się na zakup paneli podłogowych. Ich wybór na rynku jest tak szeroki, że podjęcie decyzji wcale nie jest łatwe.

Podłoga w domu to bardzo ważna sprawa, bowiem w dużym stopniu wpływa ona na charakter mieszkania. Powinna ona pasować kolorystycznie do tego co jest w domu, czyli ścian, mebli i drzwi.

Zanim zatem wybierzemy którąś z dostępnych na rynku propozycji, warto przeczytać kilka ważnych rad.

Przygotuj projekt podłogi

 

Na początku zastanówmy się co dokładnie chcemy mieć na podłodze i jak ma ona wyglądać. Dostępne w sklepach panele różnią się między sobą rozmiarem, fakturą, dekorem, a nawet kształtem brzegów. Zanim jednak wybierzemy któryś z modeli, przeanalizujmy, jaki styl chcemy nadać danemu pomieszczeniu.

Jeśli chcemy aby efekt był zbliżony do naturalnej, drewnianej podłogi, to warto wybrać panele o synchronicznej strukturze z brzegami ściętymi w kształcie litery V (tzw. V-fuga). Uzyskany efekt będzie zbliżony do naturalnego.

Ciekawy efekt dadzą panele przypominające wyglądem płytki laminowane. Wyglądają one elegancko, tak jak kafle, ale na panelach nie będziemy czuć nieprzyjemnego chłodu pod stopami.