You are here: Home > Wystrój wnętrz > Urządzamy mieszkanie

Urządzamy mieszkanie

Co na podłogę?

 

MozaikaDziś podłogi to poważny temat. Przy remoncie mamy naprawdę spory problem co wybrać. Podłogi kolorowe, wzorzyste, o różnej fakturze i stopniu połysku jeśli je ze sobą zestawimy mogą wbrew pozorom doskonale współgrać w aranżacjach wnętrz. Co prawda wymaga to umiejętnego połączenia materiałów ale efekt będzie murowany. Trzeba to zrobić, tak by zaspokoić zarówno funkcjonalne, jak i estetyczne potrzeby poszczególnych pomieszczeń.

 

Jak stworzyć udane zestawienie?

Przedpokój ma na ogół inne wymagania niż salon. Powierzchnie bardziej narażone na uszkodzenia i zabrudzenia jak np. korytarz zmuszają nas do wyboru materiałów wykończeniowych o lepszych parametrach wytrzymałościowych niż w pomieszczeniach, gdzie panuje umiarkowany stopień natężenia ruchu i małe ryzyko uszkodzeń.

Łączenie na podłogach różnych materiałów wykończeniowych, jeśli jest to zrobione z głową, stanowi doskonały sposób na uatrakcyjnienie wnętrza. Podłogi można łączyć ze sobą na zasadzie podobieństwa, kontrastu czy tradycji i nowoczesności.

Na ogół dobrze w parze wypadają materiały, z których jeden wyraźniej dominuje nad drugim barwą czy fakturą. Dwie wyraziste powierzchnie to nie jest dobry pomysł, gdyż zawsze rywalizują i wprowadzają chaos do wnętrz. Niebanalny efekt gwarantuje zestawienie chociażby klasycznego, neutralnego parkietu z wyrazistą czarno-białą mozaiką. Ta kompozycja nadaje się np. do domów w stylu retro.

A drewno z betonem?

Ci którzy nie mogą się zdecydować czy drewno czy beton, mogą z powodzeniem połączyć oba te materiały. To może być całkiem udany mariaż.

Mniej konwencjonalne połączenie to drewno i ceramika ze szkłem. Jeśli przezroczystą taflę dodatkowo podświetlimy od spodu, to nadamy wnętrzu klubowy charakter. Do tego można wykorzystać cienkie luksfery.

Coraz chętniej na posadzkach łączy się drewno z płytkami stanowiącymi rodzaj opaski. Ten pomysł nie nadaje się do kuchni. Drewno, a także panele mają niewielki współczynnik twardości i wytrzymałości na uszkodzenia oraz ścieranie, co można zauważyć już po krótkim czasie użytkowania. W strefie przygotowywania posiłków architekci odradzają stosowanie drewna i paneli, bowiem elementy drewniane ulegają deformacji pod wpływem wilgotności i temperatury. No i jeszcze jedna sprawa, nie są odporne na zaplamienia.

Trafiłes na tę stronę szukając:

  • black red white poznań serbska 9 panele podłogowe

Tags: , , , ,

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Twitter
  • RSS

Comments are closed.