17 czerwca 2024

Miasto Wnętrz

Blog o tematyce wystroju wnętrz

Jak stworzyć praktyczną strefę do snu w salonie? Jakie łóżko będzie najlepszym wyborem?

Współcześnie salony stają się wielofunkcyjne. Dzięki wydzieleniu stref, mogą być kuchnią, sypialnią, biurem. W zależności od potrzeb i niezależnie od tego, czy są wydzielonymi pokojami, czy stanowią przestrzeń typu open space. Jak stworzyć praktyczną strefę do snu w salonie? Jakie łóżko będzie najlepszym wyborem?

Salon z funkcją sypialni

Problem z ulokowaniem łóżka w salonie dotyczy kawalerki, mieszkania dwupokojowego oraz po prostu nieustawnego. Pojawia się także wtedy, gdy chcemy stworzyć dodatkowe miejsce na nocleg dla gości. Ciężko rezygnować z łóżka, kiedy z powodu pojawienia się potomstwa, rodzice muszą zrezygnować z tradycyjnej sypialni i przenieść się do salonu. Czy w takiej sytuacji trzeba godzić się na spanie na kanapie? Jak wiadomo, nawet najlepsza kanapa nie zastąpi komfortowego niedzielonego materaca ze stelażem.
Nawet przy niewielkim metrażu nie trzeba rezygnować z łóżka z materacem. W dodatku wcale nie trzeba przeprowadzać w tym celu remontu, stawiać ścianek działowych czy wyburzać obecnych ścian. Obecnie produkowane meble stają się coraz bardziej praktyczne. Nie trzeba być projektantem, dekoratorem wnętrz, aby z łatwością zaaranżować nawet wymagającą przestrzeń, także tę do snu.

Idealne łóżko do sypialni w salonie

Z pewnością wielu z Was pamięta półkotapczany, które zasłynęły w czasach PRL-u. Dziś podobnym meblem jest w pełni funkcjonalne łóżko chowane do z pozoru niczego niezdradzającego mebla, na przykład szafy. Ten niestandardowy rodzaj łóżka przybiera niezwykłe formy, także nowoczesne. Tego typu łóżka można dopasować do indywidualnych preferencji, dostępnego miejsca, ilości osób, które będą na nim spały oraz stylu wnętrza. Wybór łóżka chowanego nie wiąże się kompromisami. Tak samo, jak w tradycyjnym łóżku, istnieje możliwość doboru materaca o optymalnej twardości. Można wybrać łóżko jednoosobowe lub iście małżeńskie łoże. Solidne łóżko chowane może służyć na co dzień. Oczywiście można wykorzystywać je okazjonalnie. Takie łóżko będzie idealnym rozwiązaniem także wtedy, kiedy kanapa w salonie jest nierozkładana.

Aranżacja strefy do snu w salonie

Zaaranżowanie strefy wypoczynkowej jest łatwe, ale staje się trudniejsze, gdy trzeba przystosować ją do roli sypialni codziennego użytku. Warto zadbać o to, aby łóżko chowane, którego na pierwszy rzut oka zupełnie nie widać, miało towarzystwo innych mebli i dodatków rodem z sypialni. Niewielki stolik może pełnić funkcję stolika kawowego oraz stolika nocnego. Będzie można odłożyć na niego telefon lub czytaną przed snem książkę. Nastrojowe lampy do salonu z powodzeniem sprawdzą się również jako oświetlenie nocne. Dobrym pomysłem będzie rozłożenie większego bądź mniejszego dywanu na tej części podłogi, na której pojawi się łóżko po rozłożeniu. W salonie częściowo pełniącym funkcję sypialni powinny pojawić się zasłony. Tekstylia dodają przytulności. Zasłony będą przydatne zwłaszcza w porze letniej, kiedy słońce budzi wcześniej, niż chciałoby się wstać.
Jak widać, istnieją sposoby na stworzenie praktycznej strefy do snu w salonie. Wystarczy odpowiednie łóżko, wykorzystanie lampy do salonu z delikatnym światłem jako lampki nocnej i voilà, sypialnia w salonie gotowa!

http://www.hotelsokol.pl/