16 czerwca 2024

Miasto Wnętrz

Blog o tematyce wystroju wnętrz

Pokój dziecięcy

Picture of a boy, book covers, and design on the wall are my own images. 3D rendering of a children room

Jak go urządzić?

 

Picture of a boy, book covers, and design on the wall are my own images. 3D rendering of a children room

Dla dziecka własny pokój to azyl i miejsce, gdzie może czuć się w pełni wolny, manifestować swoje poglądy oraz podkreślać swoją niezależność. Do tej prywatnej przestrzeni zaprasza często swoich znajomych ze szkoły.

Nasze dorastające dziecko samo powinno zaprojektować własny pokój. My dorośli powinniśmy zasugerować kilka rozwiązań kolorystycznych, doradzić jakie meble dobrać, gdzie je ustawić itp. Warto pamiętać, że to nie my będziemy mieszkać w tym pokoju. Jeśli nie będą się nam podobać pomysły naszego dziecka, to warto je zaakceptować żeby uszanować jego zdanie. Można się spodziewać, że po niedługim czasie kreatywny nastolatek kilkakrotnie przemebluje swój kąt i wprowadzi kolejne zmiany.

Niemowlaki nie lubią dużo światła. Oświetlenie zwykle je męczy, czasem budzi i doprowadzać do płaczu. Wtedy wybierając kolor farby lub tapety, warto skupić się na pastelach. Jasne i delikatne odcienie „uspokoją” także jaskrawe zabawki, kocyki i ubranka. Dzieci szybko rosną i w bardzo krótkim czasie kolor pokoju okazuje się zbyt infantylny i bardzo często chce zmienić kolorystykę nie tylko ścian ale i mebli.

Trafiłes na tę stronę szukając:

  • brw pokój niemowlaka